SIVUGIN OUTDOOR BLOG - 9

TAM FERMUARLI POLAR MI YARIM FERMUARLI POLAR MI ?

Outdoor Giyim Mağazalarını gezdiğinizde özellikle sonbahar / kış sezonunda en fazla yer alan ürün gruplarından biri de polar giysilerdir. Gerek doğa yürüyüşü , kampçılık gibi aktivelerin vazgeçilmezi olması gerekse de kolay kullanım özelliklerine bağlı olarak günlük kullanımdaki artışından dolayı “outdoor” markaları çok sayıda farklı polar modelleri üreterek satışa sunmaktadır. Peki sizin için doğru olan polar giysi tercihi ne olmalıdır?

Polar Giysi tercihi yaparken kendinize sormanız gereken temel soru ürünün kullanım amacı olmalıdır. Polar Kumaş Ağırlıkları : 100 mü 300 mü ? başlıklı önceki yazımızda kumaş kalınlığının kullanım amacına nasıl etki ettiğinden kısaca bahsetmiştik.

Kullanım amacına etki eden diğer faktörlerden biri de ürünün fonksiyonelliğini sağlayan fermuarlardır. Polar Giysileri temel olarak “Tam Fermuarlı Polar” ve “Yarım Fermuarlı Polar” olarak ayırabiliriz.

 • Tam Fermuarlı Polar: Tam Fermuarlı Polarlar “Katman Sistemine” ( bkz. Outdoor Giyim Katmanları Nasıl Seçilir? ) göre giyindiğimiz durumlarda daha kolay ve çabuk çıkartılıp giyilebilmesi bakımından daha uygundur. Fermuar tamamen açılabildiği için gerektiği durumlarda daha fazla havalandırma sağlar. Bunun yanında şehir hayatında günlük kullanımlar için ilkbahar ve sonbahar aylarındaki mevsim geçişleri sırasında rahatlıkla tshirt üzerine giyerek kullanabiliriz.

  Polar Yelekleri de “tam fermuarlı polar” grubunda sınıflandırabiliriz . Bahar ve yaz aylarında yapılan doğa yürüyüşlerinde oldukça kullanışlıdır ve çantamızda polar ceketlere veya polar üstlere göre daha az yer kaplarlar . Aynı zamanda depo ve mağaza gibi hava değişimlerine sıklıkla maruz kalınabilen yerlerde çalışan kişiler için hem giyip çıkartılmasının pratik olması hem de kolsuz olması dolayısıyla daha rahat hareket imkanı sağladığı için tercih edilmelidir.
 • Yarım Fermuarlı Polar : Yarım Fermuarlı Polar veya ¼ Fermuarlı diye geçen Polar Üstler sürekli giyip çıkartma ihtiyacınızın olmadığı aktiviteler ( kampçılık , hafif tempolu doğa yürüyüşleri gibi ) ve günlük kullanımlar için uygundur. Açılabilen fermuar gerektiği durumlarda havalandırma sağlarken tam kapatıldığı durumlarda boyun bölgesini soğuktan ve rüzgardan koruyacaktır.

  Fermuar Kalitesi bu tarz ürün gruplarında çok önemlidir ve işlevini yerine getiremeyen bir fermuar bazı durumlarda çok can sıkıcı olabilir. Bu sebeple Sivugin Polar Koleksiyonundaki tüm ürünlerde “YKK” marka fermuar kullanmayı tercih ettik ve yarım fermuarlı modellerimizdeki fermuar boyu daha pratik bir şekilde giyilip çıkartılabilmesi için piyasadaki muadillerine göre daha uzun tasarlandı. Resimde gördüğünüz bayan yarım fermuarlı polar ve erkek tam fermuarlı polar ceket modellerinin diğer özelliklerini daha detaylı incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

  OUTDOOR GİYİM MODELLERİ


          ERKEK POLAR MODELLERİ        

          KADIN POLAR MODELLERİ        

        ERKEK SPOR BOXER MODELLERİ      

        KADIN SPOR TAYT MODELLERİ      

      POLYESTER TİŞÖRT MODELLERİ    

      PAMUKLU TİŞÖRT MODELLERİ    

      POLO YAKA TİŞÖRT MODELLERİ    

  OUTDOOR SWEATSHIRT MODELLERİ

         POLAR BERE BOYUNLUKLAR        

     ÇOK AMAÇLI BANDANA BOYUNLUK   


 • E-bültenimize Kayıt Olun  , Blog yazılarımızdan ve özel ürün fırsatlarından ilk siz haberdar olun!
  Sivugin Outdoor E-Bülten
  * doldurulması zorunlu alan