SIVUGIN OUTDOOR BLOG - 8

TÜRKİYE'DEKİ KAYAK MERKEZLERİ

Zirvelere düşen ilk karlardan sonra sezon açılışıyla birlikte beyaz cennetlere kavuşmayı heyecanla bekleyen kayakseverler için hazırladığımız ; güzel ülkemizde birçok noktada faaliyet gösteren kayak merkezleri hakkında kısa bir derlemeyi aşağıda bulabilirsiniz...


 • BURSA - ULUDAĞ : 2543 metre yüksekliğe sahip Marmara bölgesinin en yüksek dağı olan Uludağ’da bulunan “Uludağ Kayak Merkezi”Türkiye’de kayak denince akla gelen ilk merkezlerden biridir. Bursa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Uludağ Kayak Merkezine karayolunun yanısıra Teleferik semtinden Bursa manzarasını izleyerek de teleferikle ulaşmak mümkündür. 11 ana pistin bulunduğu merkezde en uzun pist 2 km’dir.

 • ERZURUM – PALANDÖKEN : 3185 metre zirveye sahip Palandöken Dağlarında bulunan “Palandöken Kayak Merkezi” 3125 metrelik pistiyle Türkiye’nin en yüksek rakımlı pistidir. 3125 metreden 2100 metrelik rakıma hiç durmadan kayarak inmek mümkündür. Snowboard’cular için de ezilmemiş pistlerin bulunduğu Palandöken’de normal kış şartlarında Aralık- Mayıs ayları arası gibi uzun bir dönem kayak yapılabilinir. Türkiye’deki en uzun pistlerden biri olan 27 No’lu pist , 8 km’lik uzunluğuyla tüm kayakseverleri cezbetmektedir.

 • BOLU –KARTALKAYA : Köroğlu dağları üzerinde yer alan “Kartalkaya Kayak ve Snowboard Merkezi” Bolu il sınırları içindedir. Kartalkaya Kayak Merkezi Alp disiplini kayak ve Tur kayağı için çok uygun koşullara sahiptir.Ayrıca Türkiye'nin ilk profesyonel snowparkı merkezde bulunmaktadır.


 • Kayak Snowboard Poları

 • KOCAELİ-KARTEPE : 1601 metre yüksekliğe sahip Samanlı Dağlarının en yüksek noktasında bulunan “Kartepe Kayak Merkezi” İstanbul’a yakınlığı ile ön plana çıkan bir kayak merkezidir. Kartepe kayak merkezinde pist uzunlukları 400 m ile 3500 m arasında değişmektedir. Mevsim başında toz, mevsim sonunda ıslak kar özellikleri görülür.

 • KAYSERİ – ERCİYES : 3916 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağ’ında bulunan “Erciyes Kayak Merkezi"nde toplam 18 pist vardır ve en uzun pist 4,2 km’dir. 3360 metre rakımla 2100 metre rakım arasında bulunan çeşitli pistlere sahip merkez ; havaalanına 25 dakika , Kayseri şehir merkezine 20 dakika , Kapadokya’ya 60 dakika mesafededir.

 • ISPARTA –DAVRAZ: 2637 metre yüksekliğe sahip Davraz Dağı’nda bulunan “Davraz Kayak Merkezi” Akdeniz bölgesinin göller yöresinde yer almaktadır.Davraz kayak merkezi mükemmel kar kalitesi ve 4 km’ye ulaşan uzun parkurları ile kayakseverlerinin ilgisini çekmektedir.

 • KARS –SARIKAMIŞ: 2634 metre yüksekliğinde Çamurlu Dağı’nda bulunan “Sarıkamış Kayak Merkezi” nde sadece Alp Dağları’na özgü “Kristal Kar” özelliğine sahip kar yapısıyla kayak sporu için son derece elverişlidir.


 • Kayak Snowboard Sweatshirt

 • KASTAMONU – ILGAZ : 2850 metre yükseliğe sahip Ilgaz Sıradağları üzerinde bulunan “Ilgaz Kayak Merkezi” , Kastamonu ve Çankırı illeri sınırında yer almaktadır. Merkezde 2 pist bulunmaktadır ve bir tanesinde gece kayak yapma imkanı vardır.

 • BİTLİS -MERKEZ & TATVAN NEMRUT : Şehrin doğusundaki Dideban (1821 m.) ve Sapgör Dağları ile batıdaki Altınkalbur Dağları kayak alanı olarak kullanılmaktadır. Merkezde uzunluğu 726 metre olan teleski bulunmaktadır. 2500 metrelik pist uzunluğu ile Bitlis’in Tatvan ilçesindeki "Tatvan Nemrut Kayak Merkez"i de Vangölü manzarasıyla kayakçıların gözdesi olmaya aday...

 • AĞRI-BUBİ : Ağrı ili sınırları içinde kalan Bubi dağında bulunan "Bubi Kayak Merkezi"nde uzunluğu 1227 metre olan teleski bulunmaktadır.

 • BİNGÖL- YOLAÇTI KURUCADAĞ : Bingöl şehir merkezine 25 km mesafede bulunan “Yolaçtı Kurucadağ Kayak Merkezi” toplamda 1 km’lik pist uzunluğuna sahip olup telesiyej hattı hizmet vermektedir.

 • GÜMÜŞHANE -ZİGANA : Trabzon’a 60 km. Gümüşhane’ye 40 km. Uzaklıkta bulunan “Zigana Kayak Merkezi” kayakçılar kadar yayla turizmcilerinin de ilgisini çekmektedir.
 • ANTALYA- SAKLIKENT : Bey dağlarının doğu kolu olan Bakırlı Dağları’nın doğu yamaçlarına kurulu olan “Saklıkent Kayak Merkezi” Dünya üzerinde “ekvator çizgisi”ne en yakın kayak merkezlerinden biri olma unvanını da kendisinde bulundurur.

 • DENİZLİ-BOZDAĞ : Bozdağ üzerinde bulunan ve kayak alanlarının 1528 m ile 2157 m arasında bulunduğu “Bozdağ Kayak Merkezi”nde 2 adet teleski bulunmaktadır.

 • ARTVİN – MERSİVAN ATABARI : 2035 metre zirveye sahip “Atabarı Kayak Merkezi” Artvin Şehir Merkezi'ne 18 km uzaklıktadır. Kayak sezonu aralık ayının ikinci yarısından başlayıp mart ayının sonuna kadar devam etmektedir.

 • BAYBURT –KOP : Bayburt il sınırları içinde bulunan “Kop Dağı Kayak Merkezi” pist yuksekiği 2406 metre zirveye sahiptir. 1950 metre pist uzunluğuna sahip olan merkezde 1200 metre uzunluğunda teleski hizmet vermektedir.

 • SİVAS –YILDIZ DAĞI : 2552 metre yuksekliğinde bulunan Yıldız Dağı Sivas ilinin kuzeyinde yer almaktadır . “Yıldız Dağı Kayak Merkezi” doğal koşulları ve çevre illerden ulaşım imkanı düşünüldüğünde potansiyeli yuksek bir merkezdir.

 • ERZİNCAN-ERGAN : Munzur Sıra Dağları'nın, eteklerinde bulunan “Ergan Kayak Merkezi" tesisinin yüksekliği 2970 metredir. 1800 m, 2.662 m, 2.455 m, uzunluğunda Türkiye’nin en uzun liftlerinden oluşan teleferik ve telesiyej tesisine sahiptir. Türkiye’nin popüler kayak merkezlerinden biri olmaya aday bir merkezdir.

 • VAN -ABALI : 2310 metrelik toplam 2 telesiyej hattına sahip olan "Abalı Kayak Merkezi" ,kayak yaparken Van Gölü'nün eşssiz manzarasını izleme fırsatı da sunmakta. Merkez Kar kalitesi ve kalınlığı ile en önemli merkezlerden biri olmaya aday.


 • Bunların dışında ülkemizde Burdur – “Salda Kayak Merkezi", Aksarak –“Hasandağı Kayak Merkezi” , Elazığ –“Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi", Tunceli – “Ovacık Kayak Merkezi", Muş –“Güzeldağ Kayak Merkezi” , Hakkari –“Mergabüte Kayak Merkezi" , Ardahan –“Yalnızçam Kayak Merkezi" ,Ordu –“Çambaşı Yaylası Kayak Merkezi" ,Samsun- “Ladik Kayak Merkezi" , Çankırı –“Kadınçayırı Kayak Merkezi" , Ankara –“Elmadağ Kayak Merkez”leri de bulunmaktadır.

  Herkese bol karlı ve kazasız bir kayak sezonu dileriz ...

  OUTDOOR GİYİM MODELLERİ


          ERKEK POLAR MODELLERİ        

          KADIN POLAR MODELLERİ        

        ERKEK SPOR BOXER MODELLERİ      

        KADIN SPOR TAYT MODELLERİ      

      POLYESTER TİŞÖRT MODELLERİ    

      PAMUKLU TİŞÖRT MODELLERİ    

      POLO YAKA TİŞÖRT MODELLERİ    

  OUTDOOR SWEATSHIRT MODELLERİ

         POLAR BERE BOYUNLUKLAR        

     ÇOK AMAÇLI BANDANA BOYUNLUK   

  E-bültenimize Kayıt Olun  , Blog yazılarımızdan ve özel ürün fırsatlarından ilk siz haberdar olun!
  Sivugin Outdoor E-Bülten
  * doldurulması zorunlu alan