SIVUGIN OUTDOOR BLOG - 2

POLAR KUMAŞ AĞIRLIKLARI : 100 mü 300 mü ?

“100 g/m2 – 200 g/m2 veya 300 g/m2 ” polar kumaş derken neden bahsediyoruz ve bu yeni polar ceketinizi, yeleğinizi veya ¼ fermuarlı modeli alırken sizin için neden önemli ?

Polar kumaşların ağırlıklarını 1 metrekare kumaşın kaç gram geldiğine göre tanımlarız ve piyasadaki kumaşları incelediğimizde işleri kolaylaştımak için üç temel kategoriye bölebiliriz.


1. Hafif Ağırlıklı Polar Kumaş (Lightweight ) — 100 g/m2
2. Orta Ağırlıklı Polar Kumaş (Midweight ) – 200 g/m2
3. Ağır Polar Kumaş (Heavyweight) – 300 g/m2

Polar kumaşlar örgü yapısından dolayı havayı içerisindeki boşluklarda hapsederler ve vucut ısınızın hapsolan bu havayı ısıtmasından dolayı polar ceket, yelek veya üst giydiğinizde sıcaklık hissedersiniz.

Polar kumaşın ağırlığı , sıcak tutması ve nefes alabilirliği ile çok yakından ilgilidir .Bu sebeple daha konforlu “outdoor” aktiviteleri yapabilmeniz için ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmelisiniz.
Biraz daha detaya girersek :

1. Hafif Ağırlıklı Polar Kumaş (Lightweight ) — 100 g/m2
Hayal edebileceğiniz gibi daha ince bir kumaş olup , genellikle çantanız içinde daha kolay sıkıştırılabilme, daha çok nefes alma özelliklerinin yanında daha az ısı yalıtımı sağlarlar. Bu sebeple vucudunuzun daha çok ısı ürettiği yoğun doğa yürüyüşleri, koşu ve bisiklet gibi aktiviteler için daha uygundur.

2. Orta Ağırlıklı Polar Kumaş (Midweight ) — 200 g/m2
Orta ağırlıklı kumaş, çok yönlü kullanımı özelliği olan ve en çok kullılanılan polar kumaş tipidir. İyi oranda nefes alabilirlerken , yeterli miktarda da sıcaklık sağlarlar. Genellikle , ara-katman giysi olarak (tshirt ,içlik gibi) ilk-katman giysilerin üzerine ve dış katman giysilerin (mont , softshell ,yağmurluk gibi) içine giyilirler .Daha ılık havalarda dış-katman olarak da kullanılmaları mümkündür. Doğa yürüyüşü ve dağcılık gibi aktivitelerin yanında günlük kullanım için de idealdirler.

3. Ağır Polar Kumaş (Heavyweight) — 300 g/m2
Ağır kumaşlar “outdoor “ ( açık hava ) sporları yapan kişiler tarafından eskiden olduğu kadar tercih edilmemektedir .Genellikle soğuk ve kuru havalarda , sabit durumda yapılan kampçılık gibi outdoor aktiviteleri sırasında dış katman olarak giyilmesi uygundur. Havanın yağmurlu olduğu durumlarda ,kalın olmasından dolayı herhangi bir dış-katman giysinin ( su geçirmez ceket gibi ) içine giyilmesi zordur. Sıcaklık hissinin, hafiflik ve nefes alabilirlik ihtiyaçlarına göre daha önemli olduğu durumlarda tercih edilir.

Biz Sivugin Outdoor Polar Koleksiyonu'nda , çok yönlü kullanım özelliklerinden dolayı Orta Ağırlıklı– 200 g/m2 polar kumaşları tercih ettik . Serin havalarda dış katman olarak sıcaklık sağlayacak yeterlilikte kalın ve kışın dış-katman olan ceket altına giyilebilecek incelikte olması, bu ürünleri outdoor aktiviteleriniz için mükemmel bir tercih haline getiriyor.
Orta Ağırlıklı Polar Kumaşlardan üretilmiş bazı ürünlerimize ait sayfalara aşağıdaki linklerden göz atabilirsiniz :
Kamp Kıyafetleri Polar Giysi Polar Mont Polar Yelek
<

OUTDOOR GİYİM MODELLERİ


        ERKEK POLAR MODELLERİ        

        KADIN POLAR MODELLERİ        

      ERKEK SPOR BOXER MODELLERİ      

      KADIN SPOR TAYT MODELLERİ      

    POLYESTER TİŞÖRT MODELLERİ    

    PAMUKLU TİŞÖRT MODELLERİ    

    POLO YAKA TİŞÖRT MODELLERİ    

OUTDOOR SWEATSHIRT MODELLERİ

       POLAR BERE BOYUNLUKLAR        

   ÇOK AMAÇLI BANDANA BOYUNLUK   

E-bültenimize Kayıt Olun  , Blog yazılarımızdan ve özel ürün fırsatlarından ilk siz haberdar olun!
Sivugin Outdoor E-Bülten
* doldurulması zorunlu alan