SIVUGIN OUTDOOR BLOG - 1

POLAR KUMAŞLARIN TARİHİ


Polar giysiler hem “outdoor” aktivitelerinde hem de günlük kullanım için herkesin gardırobunda bulunması gereken ürünler haline geldi.

Polar Kumaşlar ilk olarak “Polartec” firmasının sahiplerinin önceki firması olan ; o zamanlarda yünlü işçi kazakları ile meşhur “Malden Mills” firması tarafından geliştirildi. İşçi kazaklarının kullanımdan kalkacağını öngören firma sahibi Aaron Feuerstein , yeni bir kumaş geliştirmek için araştırma yapmaya başladı ve 1981 yılında "Polarfleece” adını verdiği yeni kumaşı "Polartec Climate Control Fabrics” patent ismiyle kayıt ettirdi. Sektöre getirmiş olduğu bu yenilik Time Dergisi tarafından “20. Yüzyılın En İyi İcatları” arasında gösterildi ve dergide polar kumaşların bundan sonra dışarıya çıktığımızda nasıl giyineceğimiz konusunda devrim yapacağından bahsedildi.

Geliştirilen bu yeni Polartec kumaş ; ilk defa Patagonia markasının Synchilla isimli modelinde (polar ceket) kullanıldı ve önceki yıllarda dağcılık giyimini domine eden geleneksel yün, kaz tüyü ve pamuk gibi katmanlara karşı mükemmel bir alternatif oluşturdu. Hızlı kuruması, kolayca çantaya sığdırılabilmesi ve çok iyi ısı yalıtımı sağlaması gibi özellikleri onu; dünya dağcılık camiası içinde hızlıca yayılan yeni bir trend haline getirdi.

Outdoor endüstrisinde faaliyet gösteren markalar olmazsa olmaz hale gelen Polar Giysi Koleksiyonlarını sürekli gelistirmeye ve genişletmeye devam etmektedir. Günümüzde Polar kumaşlar oldukça yaygın bir şekilde farklı firmalar tarafından tüm dünyada üretilmektedir. “Sivugin Outdoor Giyim Polar Koleksiyonu”nda kullanılan kumaşlar (Kumaş İçeriği : 100 % Polyester) da diğerleri gibi "Oeko-Tex Standart 100 " sertifikasına sahiptir ve son kullanım amaçlarına göre gerekli tüm testleri üretim öncesinde tarafımızdan yapılmaktadır.

OUTDOOR GİYİM MODELLERİ


        ERKEK POLAR MODELLERİ        

        KADIN POLAR MODELLERİ        

      ERKEK SPOR BOXER MODELLERİ      

      KADIN SPOR TAYT MODELLERİ      

    POLYESTER TİŞÖRT MODELLERİ    

    PAMUKLU TİŞÖRT MODELLERİ    

    POLO YAKA TİŞÖRT MODELLERİ    

OUTDOOR SWEATSHIRT MODELLERİ

       POLAR BERE BOYUNLUKLAR        

   ÇOK AMAÇLI BANDANA BOYUNLUK   

E-bültenimize Kayıt Olun  , Blog yazılarımızdan ve özel ürün fırsatlarından ilk siz haberdar olun!
Sivugin Outdoor E-Bülten
* doldurulması zorunlu alan